Ką rinktis: Elektronines cigaretes ar kaljanus?

Rūkymas – neabejotinai šiuolaikinė mada, kurią noriai išmėgina vis daugiau ir daugiau žmonių, o ypač jaunimo. Žinoma, daugelis galėtų šį faktą traktuoti kaip problemą, kadangi rūkymas, visgi, yra kenksmingas ir gali sukelti įvairiausias ligas, tačiau pažvelgus iš kitos pusės, šioji veikla – puiki išeitis žmonėms, siekiantiems atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdieninės rutinos ir slegiančios įtampos bent jau trumpam. Iš tiesų, šiandieną norėčiau pasiūlyti alternatyvas – elektronines cigaretes bei kaljanus – kurie, mano manymu, pakankamai nesunkiai gali pakeisti rūkymo įpročius, ar bent jau leis pabėgti, kaip ir minėjome, nuo rutinos.

Visi puikiai žinote, jog ir elektroninės cigaretės ir kaljanai yra labiau naudojami išskirtinėms progoms, pavyzdžiui draugų susiburimams, dėl įvairiausių priežasčių (viena iš jų – mobilumas, kaljano atžvilgiu). Nepaisant to reikėtų nepamiršti paminėti, jog elektroninės cigaretės naudojimas dar nėra toks išsiplėtęs, kaip įprastųjų tabako cigarečių, tad lyginti su šiuo produktu nereikėtų – kaljanas, šiuo atveju, tinkamiausia alternatyva mūsų siekiui. Grįžkime prie esmės – kaip ir sakiau, šios rūkymo alternatyvos yra labiau skirtos draugų kompanijai, kaip „pašalinė“, tačiau visus jungianti priemonė. Sutikime, jog šie rūkymo mechanizmai paverčia vakarus gyvus, mat kažkokiu būdu sugeba žmones suvienyti, pakelti jiems nuotaiką, o tai yra tiesiog puiku.

Taigi, visgi, ką rinktumėmes – kaljanus, ar elektronines cigaretes? Suprantama, jog abi priemonės turi savų pliusų, o šį faktą įrodo prekių paklausumas, tačiau, bent jau sveikatingumo atžvilgiu, elektroninės cigaretės – tinkamesnis „mechanizmas“. Nežinau, ar žinote, tčiau šioji rūkymo technologija žmonėms visiškai nekenkia, o tai yra milžiniškas „už“. Lyginant priemonės pabrėžkime ir tai, jog abi technologijos reikalauja papildomų „įrankių“ – tarkime kainos atžvilgiu, elektroninės cigaretės dar kartelį laimi, mat vienintelė papildoma priemonė, kurios šioji priemonė reikalauja – skysčiai. Kvapų atžvilgiu, abi priemonės turi savitą aromatą, tad išskirti nereikėtų nei vienos.

Paminėję pagrindinius skirtumus bei argumentus „už“ tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės, visiškai negalėtume teigti, jog „elektronika“ yra kur kas geresnė priemonė. Visgi, pripažinkime, jog kiekvienas turi savo nuomonę, tad dažnai net ir įvardyti „už“ argumentai tiesiog praranda įtaką, tad galutinį sprendimą leisime atlikti jums.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *