Lauko baldai

Daug žmonių gyvena nuosavuose namuose, kuriuose įrengtos lauko terasos, pavėsinės ar tiesiog žaliuoja pievelė. Esant tokioms sąlygoms, daugumai aktualūs tampa lauko baldai. Reikia pripažinti, jog tinkamai išsirinkti lauko baldus gali būti pakankamai sudėtinga. Šiais laikais lauko baldų asortimentas yra labai platus, atsižvelgiant į įvairius jų stilius. Esant tokiai dilemai, visuomet pasikonsultavus su interjero kūrimo specialistais, galima nesunkiai rasti labiausiai tinkantį lauko baldų variantą.

Esminiai kriterijai renkantis lauko baldus ir medžiagas, iš kurių jie bus pagaminti yra kiekvieno skonio reikalas. Taip pat svarbios finansinės galimybės, būsimų baldų laikymo sąlygos ir pan. Nuo pradžių apgalvojus visus prioritetus, pasvėrus savo finansines galimybes, galima gerokai susiaurinti lauko baldų paiešką. Tai bus kur kas mažiau varginantis procesas, negu ieškant nežinia ko. Lauko baldai, labiau nei bet kurio kito segmento baldai, yra veikiami tiesioginių saulės spindulių, drėgmės, purvo ir kitų veiksnių. Dėl šių priežasčių labai svarbu teisingai įvertinti kaip dažnai bus naudojami baldai lauke, kokioje aplinkoje jie stovės. Vienos populiariausių medžiagų lauko baldų gamyboje yra mediena, metalas bei plastiko lydiniai. 

Lauko baldai pagaminti iš medienos yra labai populiarūs, nes tai natūrali medžiaga, kuri lengvai perdirbama bei neteršia aplinkos. Mediniai lauko baldai puikiai atlaiko didelius temperatūros svyravimus bei drėgmę, tačiau tokio tipo baldus būtina padengti drėgmei atspariais dažais ar laku, nes priešingu atveju baldai ims pelyti bei gali prarasti formą. Baldai iš metalo savo patvarumu prilygsta ar net pralenkia iš medienos pagamintus baldus. Dėl itin didelio patvarumo bei nedidelės priežiūros, iš metalo pagaminti baldai laukui sumažina priežiūros išlaidas, o taip pat gali būti laikomi lauke ištisus metus. Metalinių lauko baldų gamyboje labiausiai paplitę trys jų tipai, tai puošnūs baldai (galimas puošimas lauko sąlygomis); lengvi, iš aliuminio lakštų presuoti baldai bei vamzdinių konstrukcijų baldai. Kalbant apie lauko baldus iš plastiko, tai yra pigiausia lauko baldų rūšis, kuriai dažnai taikomos nuolaidos ir sezoniniai išpardavimai. Plastikas nereikalauja didelės priežiūros, tačiau aukšta temperatūra, tiesioginė liepsna bei didelė svorio apkrova neigiamai veikia šią medžiagą. Geriausiai plastiko baldai tinka atviroms erdvėms, nes šiems baldams nebaisus nei sniegas, nei lietus. Lietuvoje klimatas yra pakankamai permainingas, o sausas bei šiltas vasaros laikotarpis ganėtinai trumpas. Visuomet reikia teisingai įvertinti savo poreikius. Kiekvienas lauko baldų tipas bei rūšis turi savo privalumų bei trūkumų.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *