Oro ventiliatoriai

Daugelį metų buvo bandoma paneigti stereotipą, kad moters vieta virtuvėje, namų švarai palaikyti ir auginti vaikus. Daugelis moterų iki šiol didesnę dalį namų ruošos atlieka pačios. Šiuolaikinei moteriai atrodo įprasta turėti įvairiausių valymo, šveitimo ar kitų priemonių, namų švarai palaikyti. Išties, pasirinkimas prekybos centruose daug didesnis nei prieš keliolika metų. Tokio pasirinkimo neturėjo nei mūsų seneliai, nei proseneliai. Kad ir kaip bebūtų, švarūs namai visada buvo geros šeimininkės veidas tiek anksčiau, tiek dabar. Ar visos priemonės skirtos namų švarai yra veiksmingos? Kaip išsirinkti tinkamiausias? Kokias priemones naudojo mūsų tėvai ir seneliai? Ar gaiviam orui namie palaikyti reikia daugybės aerozolinių oro gaiviklių, o gal oro ventiliatoriai gali suteikti šviežio oro namams?

Viena iš didžiausių problemų kiekvienuose namuose – kalkių palikti pėdsakai ant čiaupo tiek vonioje tiek virtuvėje. Visada galima rinktis puikiai išreklamuotas priemones, kurios dažnai būna veiksmingos. Visada galima išleisti krūvas pinigų bandant ir ieškant tinkamiausios priemonės, tačiau kartais derėtų paklausti savo mamų ar močiučių ką naudodavo jos. Viena iš veiksmingų priemonių panaikinti kalkes tiek virtuvėje, tiek vonioje ant čiaupo, virdulio ir kitų buityje naudojamų prietaisų – citrina. Galima naudoti citriną arba jos pakaitalą – citrinos rūgštį naudojamą maisto gamyboje. Kartais gali padėti ir actas. Bet kuria iš šių priemonių reikia pašveisti ar tiesiog užpilti ant norimo valyti paviršiaus ir nuvalyti servetėle. Idealu jei namuose yra oro ventiliatoriai, nes nuo acto gali apsvaigti galva, jei jis naudojamas dideliais kiekiais. Nustebsite kaip atsinaujins Jūsų dušo kabina, virdulys, užkalkėjusi dušo galvutė ar lygintuvas.

Šias priemones galima naudoti ne tik siekiant išvengti kalkių. Actas ar citrinos sultys gali būti naudojamos ir valant kitas namų vietas. Dauguma žmonių tokiems dalykams valyti kaip nešvarios keramikinės plytelės, šiluminės krosnys ir pan., išleidžia dideles sumas pinigų, tačiau jos nespindi kaip naujos. Jei plytelės ir jų tarpų glaistas jau seniai prarado spalvą, tiesiog reikia užpilti acto, citrinos sulčių, ar su vandeniu skiestos citrinos rūgšties ir palikti valandai. Vėliau nušveisti kempinėle. Tokią priemonę galima naudoti siekiant panaikinti kvapus iš pjaustymo lentos, išvalyti kavos aparatą ar mikrobangų krosnelę. Actas buvo naudojamas mūsų senelių ir prosenelių ne veltui. Tai puiki ir nebrangi priemonė norint turėti švarius namus. Jis dažnai buvo naudojamas ir valant pirties katilus, kurie apsinešdavo juodžiais.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *