Vaiko miegas tėvų lovoje – problema ar sprendimas?

Miegas yra svarbus kiekvienam iš mūsų. Suprantama, jog suaugusieji atsistato daug greičiau, na o mažiesiems  reikia daugiau poilsio. Miego metu atsistato visas kūnas. Tai laikas, kai organizmas turi progą atsigauti nuo bet kokių rūpesčių ar fizinio nuovargio, tad būtina pasirūpinti, jog pavyktų tai įgyvendinti. Žinoma, viskas lengviau dėstoma popieriuje nei realybėje, tad daugelis tėvų susiduria su tam tikrais sunkumais. Jei patys dar neturite vaikų, greičiausiai ne kartą girdėjote apie tai, jog vaikas įpranta miegoti kartu su tėvais ir šio įpročio nepavyksta atsikratyti dar labai ilgai. Tokiose situacijose vaikiskos lovytes lieka lyg ir nereikalingos, o turėtų būti priešingai. Pastebima, jog pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikai ramiai miega vieni savo lovytėse ir nebūna jokių problemų, na o vėliau, kai ima ryškėti vaiko charakteris, sunkumai užmigdyti vaiką mus priveda prie to, jog miegame kartu su savo vaiku, o tai tikrai nėra tinkama situacija. Pripažinkime, jog net ir mums patiems miegas su vaiku nesuteikia reikiamo poilsio, tad kaip visa tai išspręsti? Pradėti derėtų nuo to, kaip atsiduriame situacijoje, kai vaikas gali užmigti tik su mumis.

Vaikui augant, labai aiškiai matoma, jog pamažu formuojasi jo charakteris. Tai reiškia, jog vis dažniau pastebime irzlumą, kaprizus ir nenorą laikytis rėžimo. Bandant migdyti vaiką, pastarasis ima verkti, na o savaime suprantama, jog tėvams, po sunkios dienos darbo, su tuo susitvarkyti labai sudėtinga. Lyg ir matome, jog vaikas pavargęs ir tikrai nori miego, tačiau jam užmigti vis nepavyksta. Norėdami palengvinti savo situaciją, mes pasiguldome vaiką šalia ir užmiegame kartu. Būtent šioje vietoje ir yra padaroma pirmoji klaida. Užtenka vos kelis kartus taip pasielgti, na o vėliau vaikui susiformuoja įprotis, kurio atsikratyti labai sudėtinga. Vaikiskos lovytes yra skirtos vaikams ir jų kokybiškam poilsiui, tad nederėtų pažeisti tokios nuostatos. Jei vaikas įprato miegoti su jumis, natūralu, jog vėliau tai pakeisti bus sunku ir reikės įdėti be galo daug pastangų. Taigi, stenkitės nedaryti tokių klaidų, na o jei taip jau nutiko, jog kas naktį miegate kartu su savo mažyliu, mes pasiūlysime, kaip sugrįžti į tinkamą rėžimą.

Šioje vietoje derėtų pastebėti, jog kokybiškos, patogios ir žaismingos lovytes yra tinkamiausias sprendimas, kuris sudomins vaiką. Tai bus naujas daiktas, kuris bus įdomus ir vaikas noriai atsiguls į savo lovą. Tiesa, nebus taip paprasta, kaip galėjo nuskambėti. Greičiausiai susiduriste su ašaromis ir tai matyti bus tikrai sunku, tačiau kelis kartus miegojęs vienas, vaikas susiformuos naują įprotį ir jūs vėl galėsite džiaugtis kokybišku poilsiu. Jis reikalingas tiek vaikui, tiek jums, tad pasinaudokite mūsų patarimu ir pakeiskite savo įpročius kartu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *